Tři pilíře naší služby

Porovnat

Orientovat se ve světě financí není jednoduché. My vám s tím rádi pomůžeme. Bez ohledu na velikost a fázi rozvoje vašeho podnikání pro vás porovnáme různé možností financování dle vašich požadavků. Oslovíme za vás široké spektrum bankovních i nebankovních poskytovatelů financí. Předložíme vám nezávazné nabídky financování a vy si z nich vybere. 

Pomoc

Jste mistři ve svém oboru podnikání. Tvrdě a dlouze pracujete. Denně rozvíjíte svůj byznys. Potýkáte se s různými úkoly. Někdy potřebujete dodatečné zdroje financování, ale nevíte, kde dostanete nejlepší podmínky. My vám rádi pomůžeme, abyste svůj čas mohli věnovat svému podnikání a nemuseli obíhat banky a studovat a porovnávat jejich podmínky.

Ušetřit

Všichni podnikatelé a firmy bez ohledu na velikost mohou ušetřit správným výběrem svého financování. My vám předložíme nabídky, které vám pomohou ušetřit. Vy se rozhodnete, zda nabídky využijete. Vy za naši službu neplatíte. Otevřeně uvádíme, že tuto službu financujeme z odměn získaných od poskytovatelů úvěrů za zprostředkované obchody. 

S jakým financováním vám pomůžeme

Naprostá většina podnikatelů a firem v určité fázi svého podnikání potřebuje finanční podporu. Na počátku k rozjezdu, později pro růstové a investiční záměry, pořízení nemovitosti, financování neproplacených faktur a dalších potřeb s podnikáním spojených. Využít při podnikání cizí zdroje je zdravé, umožňuje to rychlejší start či růst. Současně je třeba si uvědomit, že dluhy se musejí splatit a výpůjčka peněz není zdarma. 

Úvěry pro podnikatele dělíme na dva základní typy: provozní (spíše krátkodobé) a investiční (převážně dlouhodobé).

Na trhu se můžeme setkat se specifickými produkty jako například financování nemovitostí či  produkty umožňující refinancování existujících dluhů či úvěry pro začínající společnosti (start up) a další. 

My vám zdarma a nezávazně vyhledáme nabídky vhodného financování pro jakoukoliv potřebu vašeho podnikání nebo firmy. 

Provozní financování

Provozní úvěr je určen k zabezpečení každodenního chodu firmy. Slouží k nákupu materiálu, služeb, vybavení či jiných nezbytných vstupů.

Provozní úvěr banka často poskytne bez požadavku na prokazování účelu. Úvěr lze čerpat jednorázově v dohodnutém objemu nebo lze získat oprávnění k přečerpání zůstatku na běžném účtu firmy do výše sjednaného limitu. Podle výše provozního úvěru a prokazatelné ekonomické historie žadatele nastavují banky požadavky na zajištění úvěru.

Z časového hlediska je provozní úvěr poskytován spíše na období několika měsíců, maximálně několika málo let.

Konkrétní podmínky způsobu čerpání, splatnosti či zajištění úvěru lze nastavit podle potřeb vaší firmy.    

Více
Investiční financování

Investiční úvěr je určen pro rozvoj či rozšíření podnikatelských aktivit, například nákup strojů či vozidel, investice do nových technologií, případně i k nákupu jiné společnosti.

Investiční úvěr poskytují banky se střednědobou až dlouhodobou splatností v řádu desítek let dle konkrétního investičního záměru a jeho očekávané návratnosti. U investičního úvěru je obvykle vyžadováno zajištění, nejčastěji předmětem investice, nemusí to však být podmínkou, často lze nabídnout i jinou formu zajištění či získat menší úvěr bez zajištění.

Pro některé investiční záměry lze využít možnosti čerpání podpory z fondů ČMZRB, PGRLF nebo zdroji EU.

více
Financování nemovitostí

Firmy investují do nemovitostí pro vlastní potřeby (např. kancelářské prostory, výrobní haly, sklady), za účelem komerčního pronájmu nebo s investičním záměrem nemovitost vybudovat, rekonstruovat či přestavět na jiný účel a následně prodat.

Tyto účely lze financovat z externích zdrojů. Banky budou vyžadovat ručení předmětnou, případně jinou, nemovitostí a úvěr bude vázán na konkrétní účel. Banky ojediněle půjčí až 100% hodnoty investice, běžně však požadují 10-30% spolufinancování dle účelu a kvality nemovitosti. Splatnost úvěrů může být 5 až 30 let. Fixace úrokové sazby od 1 do 10 let.

Nemovitost v majetku firmy lze rovněž využít k zajištění účelově nevázaného úvěru. Nemovitost bance slouží jako zástava. V těchto případech jsou banky ochotny nabídnout nižší úrokovou sazbu, aniž by vyžadovaly doložení účelu financování. Po dobu splácení úvěru však firma nemůže se zajištěnou nemovitostí volně nakládat.

více
Refinancování úvěru

Refinancování existujících úvěrů umožňuje zjednodušit a zlevnit strukturu vašeho zadlužení. Místo několika úvěrů splatných v různých termínech máte jeden úvěr a platíte jednu splátku. Při refinancování lze často dosáhnout snížení splátky a tím ušetřit nemalé peníze.

Společně lze refinancovat různé typy úvěrů (provozní, investiční, nemovitostní atd.), úvěry v různých měnách, úvěry s různou fixací a splatností.

Nový úvěr si nastavíte dle aktuálních možností vašeho podnikání. Předtím než začnete refinancovat existující úvěry doporučujeme zjistit si podmínky pro předčasné splacení současných úvěrů.

více

Proč využít naše služby

Servis jako pro velké firmy

Zdarma vám poskytneme poradenství běžně dostupné pouze velkým firmám

Ušetříme vám čas

Ušetříme vám čas hromadným oslovením širokého spektra  předvybraných finančních institucí

Porovnáme vám nabídky

Všechny nabídky financování pro vás zpracujeme do snadno porovnatelné podoby

Služba je zdarma

Naše služby jsou pro vás zdarma a nezávazné, dokud neuzavřete smlouvu s poskytovatelem financí. Odměnu získáváme od poskytovatelů financí. Odměny od jednotlivých poskytovatelů jsou velmi podobné, aby nemohly být motivem pro upřednostnění některého poskytovatele financí.

Připravíme s vámi poptávku

Pomůžeme vám s definováním vašich potřeb a přípravou na jednání s poskytovatelem financí

Dobře známe trh

Pravidelně monitorujeme trh. Vaši poptávku pošleme pouze těm finančním institucím, kde je předpoklad pro získání kvalitní a finančně výhodné nabídky

Telefonická podpora

Kdykoliv v průběhu procesu vám poskytneme telefonickou podporu 

Zajistíme finance pro každého

Zajistíme nabídky pro všechny podnikatele i firmy, bez ohledu na délku existence či finanční stabilitu. S námi zvládne výběr ideální formy financování každý 

Kontaktujte nás
  • Adresa: K Borovíčku 83/28, Praha 4, 148 00
  • Telefon: +420 773 453 879
  • Jsme vám k dispozici: Po až Pá 09:00 - 17:00
  • E-mail: info@financeprobyznys.cz
Provozovatel

Provozovatelem portálu Finance pro byznys – www.FinanceProByznys.cz  a zprostředkovatelem úvěrů pro fyzické osoby podnikatele a právnické osoby je společnost FinProdukt s.r.o., se sídlem K Borovíčku 83/28, Praha 4, 148 00,   IČO 074 38 010 a registrovaná pod samostatným zprostředkovatelem úvěrů Broker Trust, a.s. IČO  26439719.